Oferta / Proces

Pracownia 2lf oferuje projekty wnętrz mieszkalnych i komercyjnych, w nowych obiektach deweloperskich, a także mieszkaniach i lokalach z rynku wtórnego, do przebudowy.

Kilka zasad działania:

  • nie istnieje jeden uniwersalny sposób wykonania projektu. Gdyby tak było, nasza praca byłaby zbędna
  • projekt jest procesem, który wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. W czasach coraz bardziej rozwiniętego rynku wyposażenia wnętrz i niezliczonej ilości opcji do wyboru, inwestor staje się często bezradny. Wiemy jak pomóc w dokonaniu optymalnego wyboru
  • projekt jest dopasowany do określonego budżetu
  • dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować projekty wysokiej jakości estetycznej, technicznej i merytorycznej, bazując na doskonałej znajomości rynku wyposażenia wnętrz, materiałów i technologii budowlanych 
  • na każdym etapie inwestor powinien uczestniczyć w procesie projektowym. Dzięki temu osiągniemy oczekiwany efekt, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji 
  • nie praktykujemy projektowania „na żywo” na budowie, czy szkicowych rysunków, z którymi wykonawcy nie wiedzą co zrobić. Powoduje to dowolną interpretację przez wykonawców, z nieprzewidywalnymi skutkami.
  • dbałość o detal i wykonalność projektu. Inwestor może mieć pewność, że efekt zaprezentowany w formie koncepcji i wizualizacji jest w pełni wykonalny i zostanie zrealizowany

Inwentaryzacja architektoniczna

Dokładne pomiary pomieszczeń na miejscu inwestycji z uwzględnieniem podejść instalacji sanitarnych i wentylacji oraz dokumentacja fotograficzna.

1

Koncepcja i układ funkcjonalny

Na podstawie uzgodnień z Inwestorem powstają rzuty aranżacyjne pokazujące dokładny podział przestrzeni, z meblami i urządzeniami.

2

Określenie stylistyki i kolorystyki

Na przykładzie różnych realizacji, zestawień kolorystycznych i próbek materiałów znajdujemy oczekiwany kierunek stylistyczny.

3

Model 3D

Teraz możemy już przygotować trójwymiarowy model przestrzeni, oddający także klimat i kolorystykę.

4

Rzuty budowlane i instalacyjne

Na czytelnych dla wykonawców rzutach przedstawione są wszystkie zmiany budowlane: wyburzenia, nowe ściany i zabudowy g-k, podejścia wodno-kanalizacyjne, grzejniki, kanały wentylacyjne.

5

Lokalizacja punktów elektrycznych i oświetleniowych

Dokładny, zwymiarowany plan z wytycznymi dla elektryków. Wszystkie punkty omawiamy z Inwestorem pod kątem planowanych urządzeń, ilości gniazd, zapotrzebowania na ilość oświetlenia itp.

6

Zestawienia i specyfikacje

Na tym etapie dobierane są konkretne elementy wyposażenia, jak okładziny posadzkowe i ścienne, urządzenia sanitarne do łazienek, sprzęt AGD, oprawy oświetleniowe, wraz ze specyfikacją umożliwiającą przygotowanie zamówień przez dostawców.

7

Projekty szczegółowe

Dokładne rysunki łazienek, zabudów kuchennych i meblowych, a także schodów, balustrad, kominka czy elementów stalowych. Projekty zawierają wszystkie niezbędne detale i wytyczne dla wykonawców.

8

Meble wolnostojące i dekoracje

Dobór i zestawienie mebli wolnostojących i dekoracji, w tym okiennych, w oparciu o próbki materiałów.

9

Nadzór autorski nad pracami wykończeniowymi

Wizyty na miejscu inwestycji, ocena zgodności wykonanych prac z projektem.

10
Drag Zobacz